História firmy

Napísal: Super User
Uverejnené: 2023-10-29 19:52:11

Firma JURKI-HAYTON s.r.o. bola založená 14.9.1992. Jej hlavnou činnosťou bolo zásobovanie poľnohospodárskych a dopravných podnikov pohonnými hmotami a preprava vykurovacích olejov pre teplárenské firmy. Firma vlastnila cisternové vozidlá, ktoré poskytovala na základe objednávok obchodným partnerom pre distribúciu pohonných hmôt a vykurovacích olejov.

Od roku 1992 firma prevádzkovala čerpaciu stanicu PHM na Kopčianskej ulici v Bratislave, ktorú využívala hlavne pre vlastnú autodopravu a kooperujúcich zákazníkov. Súčastne sa rozšili možnosti v poskytovaní služieb motoristom o umývanie nákladných a osobných motorových vozidiel. V roku 1994 vybudovala firma dve čerpacie stanice ČS JURKI Limbach a ČS JURKI Vajnory. V roku 1995 bola postavená ČS JURKI Biskupice pri Fiľakove, kde zriadila aj zmenáreň. V tom istom roku kúpila už vybudovanú čerpaciu stanicu Báb na ceste medzi Bratislavou a Nitrou. V roku 1996 bola odkúpená do vlastníctva ČS Kopčianska a otvorená čerpacia stanica na Prístavnej ulici v sídle firmy. V roku 1998 bola vybudovaná ČS JURKI Malacky a následne boli odkúpené aj malé čerpacie stanice, ktoré zastrešila značka JURKI - išlo o čerpacie stanice Skalité, Mierovo, Dunajská Streda a Veľké Ripňany. Od roku 1999 firma postupne zahájila prevádzku na ostatných čerpacích staniciach zapojených do siete JURKI s hlavnou koncentráciou na území západného Slovenska.

V súčasnosti JURKI-HAYTON s.r.o. zamestnáva už vyše 250 pracovníkov a prevádzkuje sieť 60 čerpacích staníc. Najväčší rozrast spoločnosť zaznamenala v roku 2000, kedy nastal dynamicky vzrastajúci dopyt po službách čerpacích staníc v žltej farbe s výrazným logom a rýchlo sa rozšírila klientela a záujem o produkty, ktoré poskytuje firma.

Firma pracuje so zmluvnými partnermi a na základe dlhodobých obchodných vzťahov s viazaným obchodným rámcom. Nárast nových zmluvných klientov predstavuje medziročne 11.5 %, z ktorých sa takmer polovica dlhodobo stabilizuje. Silnému obchodnému postaveniu firmy na Slovenskom trhu sa otvorili väčšie možnosti získavania nového kapitálu, čo sa priaznivo odrazilo na vybudovaní dostatočných skladovacích kapacít a aktívnej distribučnej politiky firmy. Spoločnosť tým ešte viac posilnila svoje postavenie na Slovenskom trhu, kde v obchode s palivami, si udržiava dynamický rozvoj pri zachovaní vysokej kvality a štandardne dobrých cenách.

Hľadáme spoľahlivých partnerov z celého Slovenska aj zo zahraničia na spoluprácu v oblasti prevádzky čerpacích staníc, ktorí už v tejto oblasti podnikali, prípadne podnikajú.


http://www.jurki.sk/sk/?option=com_content&view=article&id=16&print=1&download=0